Białystok - Foto relacja z koncertu kameralnego Klarnetogranie, 3.12.2011r. w Ratuszu - INFORMATOR BIAŁOSTOCKI
 •  KONTAKT  •  Szukaj w serwisie  »              
Strona główna »  Foto relacje »  Koncert muzyki kameralnej Klarnetogranie - 3.12.2011

Koncert muzyki kameralnej Klarnetogranie - 3.12.2011 Ratusz

3 grudnia 2011r. w Ratuszu przy Rynku Kościuszki odbył się koncert muzyki kameralnej Klarnetogranie, jako projekt realizowany przez młodego, białostockiego klarnecistę - Roberta Mintę, któremu towarzyszyła rosyjska pianistka Galina Markowa.

Przy multimedialnej oprawie zaprezentowali oni utwory K. Pendereckiego, W. Lutosławskiego, A. Szałowskiego, M. Spisaka oraz T. Bairda.

Robert Minta - białostocki artysta, który w ramach Stypendium „Młodzi Twórcy” popularyzuje kulturę narodową poprzez prezentację dzieł wybitnych polskich twórców muzyki klasycznej. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Obecnie studiuje na II roku Podyplomowych Studiów Mistrzowskich w Zakresie Instrumentalistki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Koncertował jako solista z Filharmonią Kameralną w Łomży, Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Współpracował z Operą i Filharmonią Podlaską, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Filharmonią Gorzowską oraz Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

Galina Markowa - urodziła się w Sankt Petersburgu. Absolwentka Konserwatorium imienia Rimskiego - Korsakova w Sankt Petersburgu w klasie fortepianu. Wybitna pianistka, kameralistyka oraz pedagog. Od 2008 roku jest Dyrektorem Generalnym Fundacji Podlaskie Centrum Sztuki w Białymstoku, gdzie działa na rzecz rozwoju kulturalnego i artystycznego społeczności Podlasia.
© Copyright • BIAŁYSTOK 2008-2024 • Pliki cookies »