Białystok - Foto relacja-koncert zespołu Kult-8.11.2012 - INFORMATOR BIAŁOSTOCKI .
 •  KONTAKT  •  Szukaj w serwisie  »              
Strona główna »  Foto relacje »  Foto relacja-koncert zespołu Kult-8.11.2012

Foto relacja-koncert zespołu Kult-8.11.2012

Zespół Kult powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista, a później także saksofonista Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska, który w 1986 pożegnał się z zespołem, by ponownie nawiązać z nim od 1995 współpracę jak menadżer. Obydwaj grali wcześniej w zespole Poland, jednym z pierwszych punkowych zespołów w Polsce. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont.

Zespół szybko zyskał niebywałe poważanie wśród słuchaczy, gdzie nie bez znaczenia okazały się szczerość przekazu i niezwykłe teksty Kazika Staszewskiego z jego wizją świata oraz samodzielnym pojmowaniem polityki.

Kult nigdy nie zamknął się w żadnych muzycznych ramach, a obecnie przy ugruntowanej pozycji na polskim rynku, lokuje się w obszarach rocka alternatywnego i post punk z elementami new wale i odcieniami miejskiego folkloru.

W lipcu 2012 roku zespół dał specjalny koncert podczas festiwalu w Jarocinie, gdzie świętował swoje 30 lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Natomiast jesienią 2012 ruszył w kolejną wielką trasę koncertową po Polsce i 8 listopada wspaniale koncertował w Białymstoku w Hali Mięsnej przy ulicy Bema w następującym składzie:

- Kazik Staszewski - wokal, saksofon,
- Janusz Gruziński – klawisze,
- Piotr Morawiec – gitara,
- Ireneusz Wereński – bas,
- Tomasz Goehs – perkusja,
- Wojciech Jabłoński – gitara,
- Janusz Zdunek – trąbka,
- Tomasz Gazik – saksofon,
- Jarosław Ważny – puzon.

Poniższa foto relacja dokumentuje to wydarzenie.
© Copyright • BIAŁYSTOK 2008-2024 • Pliki cookies »